DOLAR 32,1882 % 0.16
EURO 35,0283 % 0.13
STERLIN 41,1214 % 0.19
FRANG 35,3060 % 0.37
ALTIN 2.426,12 % -0,14
BITCOIN 68.154,94 -0.645

İSTANBUL VE İZMİR’DE GÖNÜLLÜLER KOŞTU DEPREMZEDE DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR BURS KAZANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
İSTANBUL VE İZMİR’DE GÖNÜLLÜLER KOŞTU DEPREMZEDE DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR BURS KAZANDI
0

N KOLAY 18. İstanbul Yarı Maratonu ve 4. Maraton İzmir bu yıl da anlamlı çalışmalara sahne oldu..

  • Down sendromlu bireylerin bağımsız ve üretken yaşamlar kurması için 2011 yılından bu yana çalışmalar yürüten Türkiye Down Sendromu Derneği adına İstanbul ve İzmir’de maratona katılan sporcular koştukça deprem bölgesinde yaşayan 32 çocuk burs kazandı.

Down sendromlu bireylerin toplum içerisindeki yerlerini sağlamlaştırma hedefiyle çalışan ve 6 Şubat’tan bu yana deprem bölgesinde yaşayan Down sendromlu bireyler ve ailelere destek sağlayan Türkiye Down Sendromu Derneği adına N KOLAY 18. İstanbul Yarı Maratonu ve 4. Maraton İzmir’de bu yıl toplam 57 koşucu Down sendromlu çocuklar için koştu. Gönüllü koşucular attıkları her adım ile depremzede Down sendromlu çocukların eğitimlerine destek olurken maratonlarda Türkiye Down Sendromu Derneği’ne destek için Taç Zincir, Apsiyon ve Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center da yer aldı. İstanbul’da maraton katılımcıları Yenikapı’da maratona start verirken; İzmir’de ise koşucular İZFAŞ Genel Müdürlüğü binasının önünden başlayan startın ardından başladıkları noktada yarışı tamamladılar. Maratonla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Down Sendromu Derneği İdari Koordinatörü Cahit Anar Özgörüş, “Her yıl çeşitli maratonlara katılarak Down sendromlu bireylerin eğitimlerine gönüllü koşucularımız ile destek olmaya çalışıyoruz.. Bu yıl da deprem bölgesindeki çocuklarımızın eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için hem İstanbul’da hem de İzmir’de koştuk. Destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Atılan adımlar çocuklara umut old…

Geçtiğimiz yıllarda İzmir, Antalya ve İstanbul’daki maratonlarda yer alarak toplanan desteklerle Down sendromlu bireylerin eğitimine katkıda bulunan Türkiye Down Sendromu Derneği bu yıl da N KOLAY 18. İstanbul Yarı Maratonu ve 4. Maraton İzmir ile çocukların geleceğine ışık oldu. Gönüllü 57 koşucusu ve 3 kurumu ile maratonda yer alan dernek, toplanan desteklerle 6 Şubat’ta yaşanan depremden etkilenen Down sendromlu çocukların eğitim hayatına katkıda bulunacak. Gerçekleşen maratonların ardından açıklamalarda bulunan Özgörüş, “Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. 6 Şubat tarihinde yaşanan afet hepimizi derinden etkiledi. Özellikle bölgede yer alan özel gereksinimli çocuklar için çok önemli olan eğitimleri aksadı. Hayata daha sağlam bağlarla tutunabilmeleri ve toplum içerisinde bağımsız yaşayabilmeleri için nitelikli eğitim almaları önem taşıyor.  Biz de bu iki önemli maratonda 57 koşucumuz ve üç firma ile yer aldık ve deprem bölgesinde yaşayan Down sendromlu çocuklarımız için burs topladık. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam edeceğiz. Bizim için koşan tüm koşucularımıza teşekkür ederiz.” dedi.

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR