UNUTMADIK! ASLA UNUTMAYACAĞIZ…İBRAHİM DİNÇ’İN KALEMİNDEN…

08 Ağustos 2022 0

15 Temmuz Türk Demokrasisi için kara bir lekedir…Bu asil millet yapılan iyiliği de, kötülüğü de asla unutmaz…

Bugün, anlatırken boğazımızda düğümlenen o sözcükleri yutkunduğumuz, ‘Gelecekleri varsa görecekleri de var’ şiarıyla, her zamanki gibi ‘Ya istiklal, Ya ölüm’ inancıyla, vatanımıza ve özgürlüğümüze kastetmek isteyenlere karşı koyduğumuz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’dür.

Bugün, şanlı tarihimize kara bir leke olarak yazılan, şüphesiz en acı günlerden biridir…

Bu asil millet ne zaman dara düşse, bağrında yetişen kahraman vatan evlatlarının kanlarıyla, canlarıyla istiklalini ve istikbalini korumuştur ve korumaya da devam edecektir.

Yüzyıl evvel, yedi düvel dominyon (paralı) askerleriyle, siperlerde karşımızda idiler. Bugün ise maalesef iplerini ellerinde tuttuğu kuklaları; PYD, PKK, DEAŞ v.b. cani yapılanmaları ve siyasi uzantıları ile içimizdeler.

15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü, Emperyalist Batı’nın yerli işbirlikçileriyle gerçekleştirmek istedikleri, fakat kahraman bir milletin yiğit evlatlarının iman dolu göğsünün, çelikten zırh gibi engel olduğu, satılmış vatan hainlerine geçit vermediği zifir karanlık bir gecedir. Kendi uçak ve mühimmatımızla, Gazi Meclisimizi (TBMM)  bombalayacak kadar beyinleri satılmış, gözleri kararmış cani ruhlu bu alçak vatan hainlerinin, bir gecede katlettikleri 252 kahraman vatansever yiğidimizin ve 2196 gazimizin unutulmaz bu acı hatıraları, ebedi hafızalarımızda taptaze ve canlı kalacaktır.

Hain FETÖ örgütünün, 15 Temmuz 2016 Faşist darbe girişiminin 6’ıncı yıl dönümünde, tüm faşist darbeleri bir kez daha şiddetle lanetliyoruz…

15 Temmuz 2016 tarihi; istiklâl ve istikbâli için göğsünü siper eden, ellerinde ay yıldızlı bayrağından başka silahı olmayan kahraman bir milletin, iman dolu göğsüyle, çelikten bir zırh gibi içteki ve dıştaki düşmana karşı koyup, geçit vermediği, karanlık bir gece, unutulması mümkün olmayan bir gün olarak yâd edilecektir.

Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve gazilerimizi şükranla anıyoruz…

Henüz doğmamış yetim yavrularımızın hakkı olan paralarla satın aldığımız, uçak, helikopter, silah ve mühimmatlarla, vatanımızı ve namusumuzu korusun diye emanet ettiğimiz kahraman askerimizin üniformasına bürünüp içimizde yuvalanan  aşağılık vatan hainlerinin, ‘namusumuza ve vatanımıza karşı kullanmamız gereken kendi silahlarımızı, ne acıdır ki, sivil halkımıza, askerimize ve polisimize karşı kullandılar. Şanlı tarihimizde vuku bulmayan ve kendi savaş uçağımızla Gazi Meclisimizi (TBMM) bombalayan, ipleri yedi düvelin elinde olan emperyalistlerin uşağı, aşağılık vatan hainlerini asla affetmeyeceğiz.

Bizler ; ‘Su uyur, düşman uyumaz ‘ misali daima uyanık olacağız. İstiklal ve istikbalimiz için daha çok çalışacağız.

Aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz!.. Vatan sizlere minnettardır…

reklam
BENZER KONULAR
reklam
EĞİTİM-KÜLTÜR
reklam