KANAYAN BİR YARA KİRACILIK

06 Ocak 2023 0

Dünyanın başına bela olan bir COVİD 19 hastalığı ile değişen /değişmek zorunda kalan Dünya düzeni, hastalığın bitmiş olmasına rağmen kendine maalesef halen gelemedi. Değişen fiyatları, artan enflasyonu, fırsat bilen aç gözlü insanlar milletin ensesine sülük gibi yapışıp kaldılar, insanlarımız ise mecburiyetten boyun eğerek, istenilenlere zorunlu olarak katlanmak durumunda olduklarına inanarak kendilerini sahipsiz buldular. Ama o günün şartları geçen zaman zarfında düzelmeye ve Devletin kontrol mekanizmalarının çalışması ile geriye doğru gitmeye başladığını, artan enflasyonun yarıya yaklaştığını bununla birlikte artan fiyatların da geri gelmesi gerektiğini kimse ne düşündü ne de uygulamaya niyetlendiğini apaçık bir şekilde görüyor ve şahit oluyoruz.
Tabi konumuz olan KİRA mevzusuna dönecek olursak, bu sektörün simsarları kendi kazançlarını artırmak için piyasayı yükseltiyorlar bununla beraber olan kiracılara oluyor. Bu da yetmezmiş gibi yeni bir akıl gündeme yerleşmiş bazı ev sahipleri Devletin memuruna/işçisine yapmış olduğu zammı duyar duymaz kirasından ya zam istiyor veya her 6 ayda bir kiracısına mesaj atarak sen zam aldın beni de gör babında hatırlatma da buluyor ama ev sahibi kontratını yaptığında bir yıllık kira bedelinin anlaştığı fiyatın dışına çıkamayacağını düşünmüyor ve kale bile almıyor, Nasrettin hoca misali *Ya tutarsa * zihniyetiyle hareket ediyor.
Sayın Cumhurbaşkanım, sayın Maliye Bakanım vatandaş olarak sizlerden istirhamımız lütfen Devletimiz olarak bu konuya da bir el atmanız, FAHİŞ fiyatlara çıkan bu ev kiralarını bu gün ki enflasyon oranı düzeylerine çekilmesini, kiraların geriye gelmesini, çekmeyenlerin de piyasalara uyguladığınız gibi ağır cezalar uygulayarak enflasyonun biraz daha gerilemesine yardımcı olmanızdır. 04-01-2023

(Nabi Nabizade)

reklam
BENZER KONULAR
reklam
reklam