İSTANBUL HORASANLILAR DERNEĞİ’NDEN BİR İLK: “KAN VER, CAĞ KEBABI YE…”

21 Eylül 2022 0

İstanbul Horasanlılar Derneğinin projelendirdiği, Kurtköy Muhtarlığı ve Pendik Kızılay Başkanlığı ile birlikte tertiplediği ‘Kan Ver, Cağ Kebabı Ye’ sloganı ile ‘Kan Bağışı Kampanyası’ başlattılar.

Tıbben kan bağışlamak sağlığımızın ve toplum sağlığımızın vazgeçilmez bir unsurudur.

İstanbul Horasanlılar Derneği Başkanı ve Anadolu Yakası Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sait Güngör, “Dernek olarak Türkiye’de bir ilk olduğuna inandığımız böyle faydalı bir etkinliği tüm yönetim kurulumuzca değerlendirerek uygulamaya karar verdik” dedi.

Başkan Sait Güngör; özellikle Kurtköy Muhtarımız Hüseyin Ekşi ve Pendik Kızılay Başkanımız Nurettin Beşinci ile irtibat kurarak kendilerinden projemize destek istedik. Sağolsunlar onlarda projemizi uygun buldular ve bizi desteklediler. Bizde gerekli prosedürleri yerine getirerek bu projemizi üçlü işbirliği ile uygulama kararı aldık.

Bu etkinliğimizi dernek çatısı altında dillendirir dillendirmez üyelerimiz gönüllü kan bağışçısı olacaklarını beyan ettiler.

İstanbul Horasanlılar Derneğimizin kuruluş felsefesi Anadolu kültürünü, misafirperverliğini, yardımseverliğini yaşamak ve yaşatmaktır. Bu bakımdan özellikle geride bıraktığımız ve iki yıl gibi bir süre zarfında ülkemizi ve dünyamızı etkileyen bir salgın serüveninin ardında maddi ve manevi büyük kayıplar verdik ve binlerce canlar feda ettik.

Sağlığımızı ve toplum sağlığımızı önemsiyoruz. Bu düşünceden hareketle ‘Kan ver hayat kurtar’ prensibini çok anlamlı buluyoruz.

Tüm halkımızı ve tüm üyelerimizi 30 Eylül Cuma günü 10.00 ila 18.00 saatleri arası dernek merkezimize kan bağışında bulunmaya davet ediyor; ‘Kan Ver, Cağ Kebabı Ye…’ şifa bul diyoruz.

İnsan sağlığı ve toplum sağlığı için kan bağışında bulunmanın insani bir yardımdan da öteye kutsal bir davranış olacağına inanıyoruz. Ümit ediyoruz bu projemiz diğer yöre derneklerimize de örnek teşkil edecek ve onları da böyle yararlı etkinlikler yapmaya yönlendirecektir.

HABER: İBRAHİM DİNÇ

 

İSTANBUL HORASANLILAR DERNEĞİ, KURTKÖY MUHTARLIĞI VE PENDİK KIZILAY İŞBİRLİĞİ İLE…

“KAN VER, CAĞ KEBABI YE…” ETKİNLİĞİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR…

30 EYLÜL CUMA, SAAT: 10.00 – 18.00 ARASI KUTKÖY DERNEK MERKEZİMİZDE…

SAİT GÜNGÖR / DERNEK BAŞKANI (TLF: 0536 272 84 77)

reklam
BENZER KONULAR
reklam
EĞİTİM-KÜLTÜR
reklam