GAZETECİ LATİF ŞİMŞEK’E YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE VE NEFRETLE KINIYORUZ…

09 Ağustos 2022 0

-TİNGADER, Gazeteci Latif Şimşek’e yapılan saldırıyı kınadı…

Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER), Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un, canlı yayın sırasında koruması ile birlikte Gazeteci Latif Şimşek’e saldırmasını kınadı.

TİNGADER Genel Başkanı Mehmet Ali Çelik, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada, gazetecilerin, ülke ve dünyadaki gelişmeleri topluma ulaştırdığı gibi yorumlarıyla, yapıcı eleştirileriyle de görevlerini yerine getirme gibi yükümlülükleri olduğunu söyledi. Genel Başkan Çelik’in konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Gazeteci Latif Şimşek’in bir televizyon programının canlı yayınında fikrini açıkladığı için Cemal Enginyurt tarafından üzerine yürünmesi, korumasının da stüdyoya girerek saldırması kabul edilir bir durum değildir.

Geçmişte evi kurşunlanan biri olarak söylüyorum; bu ve benzeri olaylar, gönlünü bu mesleğe adamış gazetecileri asla yıldırmaz, sindirmez, geri adım attırmaz.

Arkadaşımız Latif Şimşek’e yapılan saldırıyı ‘fikir hürriyetine’ yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyor ve kınıyoruz.

Herkesin aynı siyasi görüşü benimsemesi beklenemez. Dolayısıyla TBMM’de millet adına yer alan Cemal Enginyurt’un, kendisi gibi düşünmeyen insanlara saygılı, hoş görülü, tahammülü olması lazım, siyasetin gereği budur.

Bu vesileyle, meslektaşımız Latif Şimşek’e ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi iletiyor ve her zaman yanında olduğumuzu bilmesini istiyoruz.”

“Gazetemiz ‘Anadolu Yakası Haber’ yayın kurulumuz adına da bu çirkin, kabul edilemez saldırıyı kınadığımızı özellikle belirtmek isteriz. Oysa vekillerimiz bizlere her alanda örnek ve bütünleştirici olmalı…”

reklam
BENZER KONULAR
reklam
EĞİTİM-KÜLTÜR
reklam