FUTBOLDAN BİR ARDA TURAN GEÇTİ!

13 Eylül 2022 0

Bayrampaşa’da başlayıp Barcelona’ya uzanan koca bir serüvenin kahramanı. Sokaktan gelen umutların belki de son temsilcisi, mahalle aralarında iki kaya parçası ile oluşan kaleye çekilen şutların umutla fileler ile buluşmasını izleyen çocukların örnek aldığı ilk adayı. Türkiye’deki bir çok çocuğun Arda abisi. Türkiye’nin en iyi ve en kariyerli futbolcusu.
Ağabey, baba, kaptan, her zaman her yerde duygularını samimi yaşayan Türkiye’nin altın çocuğu Bayrampaşalı Arda Turan!

2005 yılında yuvası Galatasaray’da futbola başlayan, kaptanlığa kadar yükselen, yeri geldiğinde takımın ağabeyi olan, yeri geldiğinde ise saha dışında takımının sesi olan, sayısız başarılara imza atan, Türkiye topraklarında yetişen ve Türk futbol tarihinin en kariyerli ve en başarılı futbolcusu olan Bayrampaşalı Arda Turan kariyerini sonlandırdı.

Galatasaray’ın ve Türk futbolunun efsane ismi Arda Turan, yayınladığı video ile futbola veda ettiğini açıkladı. “Artık kramponları asma vakti geldi” ifadelerini kullanan kaptan Arda Turan, yeşil sahalara veda etme kararını eşinin YouTube hesabından yayınladığı video ile açıkladı. Deneyimli futbolcu, son olarak geride bıraktığımız  2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunda parçalı formanın sahibi sarı-kırmızılı Galatasaray formasını giymişti.

ARDA TURAN’IN VEDA SÖZLERİ
“Artık gözyaşları içerisinde ama cesaretle kramponları asma vakti. Tüm yolculuğum boyunca elimden geldiğince en iyisini yapmaya çalıştım. Ve bence fena da bir iş çıkarmadım. Yeniden hazırım. Futbolun içinde, saha kenarında yeniden görüşünceye dek…”

VEDASINDA GALATASARAY SÖZLERİ
“Galatasaray’daki her anım benim için çok kıymetli. Galatasaray’a hep sevgiyle baktım. Ne olursa olsun. İşte ben, Arda… Sevgiyle yaşayan, bazen fevri, kazanmak için her şeyi veren, asla bel altı vurmayan, hile yapmayan Arda… ”

“FATİH TERİM SİZİNLEYKEN HAYAT GÜZELDİR”
“Fatih Terim’le Florya’da bir bayram sabahı tanıştım. Bana doğru yaklaştığında, kalbim yerinden çıkacak gibi hissettim. Küçük bir çocuktum. 13-14 yaşındaydım, adımı çok kez duymuştum ama ilk kez kulaklarıma inanamıyordum. Adımı biliyor olması, beni çok mutlu etmişti. Fatih Terim sizinleyken, hayat güzeldir.”

Türk futbolundan bir Arda Turan geçti. Galatasaray’a adanmış bir hayat, sayısız başarı, sayısız ilk, sayısız rekor. Bu bir veda değil, yeni bir başlangıç.
Yolun açık olsun Karam, her şey için teşekkürler 66 numaralı Arda Turan!
Sanmasınlar seni yalnız, biz buralARDA’yız…

-Yunus Emre Varli

reklam
BENZER KONULAR
reklam
reklam