2022 İTFAİYE HAFTASI (25 EYLÜL – 1 EKİM 2022)

25 Eylül 2022 0

– Ülkemizde her yıl 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arası kutlanan İtfaiye Haftası nedir?

– İtfaiyecilik Haftası tarihleri. İtfaiye Teşkilatı kısaca tarihçesi, Dünyada ve Türkiye’de İtfaiyecilik ve itfaiye teşkilatı tarihi ile ilgili kısa ve güncel bilgiler…

3 asırlık İtfaiye teşkilatının 308. yaş gününü kutlayacağı 2022 İtfaiye Haftası etkinliklerinde Türkiye geneli Büyükşehir ve diğer illerdeki Belediyelerde kutlama etkinlikleri düzenlenmektedir.

2022 İtfaiye Haftası

Ülkemizde her 25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arası Yangın ve İtfaiye Haftası olarak kutlanır. İtfaiyecilik haftası süresince çeşitli basın yayın organları tarafından vatandaşlara, okullarda öğretmenler ve yetkililer tarafından öğrencilere yangın zararları ve korunma yolları, alınması gereken tedbirler hakkında bilgiler anlatılır.

2022 yılı Yangın ve İtfaiyecilik Haftası veya Yangından Korunma Haftası 25 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasındaki haftada kutlanmaktadır.

Türkiye’de itfaiye teşkilatı kurulmadan önce Davud (David) isminde sonradan İslam’a geçen Fransız asıllı bir mühendis olan, Fransa’da gördüğü Didon adındaki yangın tulumbasından esinlenerek, ilk yangın söndürme aracını yapmıştı.

reklam
BENZER KONULAR
reklam
reklam